
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2.5 mm |
| Gender | Female |
| Connector Type | Shrouded |
| Number of Positions | 6 |
| Number of Rows | 1 |
| Row Spacing | 2.5 mm |
Stock: 1088
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07892
Ext.Price$0.07892
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07892 | $0.07892 |
| 10 | $0.03946 | $0.39460 |
| 50 | $0.03527 | $1.76350 |
| 100 | $0.03153 | $3.15300 |
| 500 | $0.02692 | $13.46000 |
| 1000 | $0.02299 | $22.99000 |
| 3000 | $0.02180 | $65.40000 |
| 5000 | $0.02068 | $103.40000 |
| 10000 | $0.01940 | $194.00000 |
